Güvenliğiniz İçin,Doğru Seçim

» Yenileme Eğitim Programı

5188 Sayılı Yasa gereğince, Özel Güvenlik Temel Eğitimi almış veya 2495 sayılı yasadan muafiyet hakkı sona ermiş Özel Güvenlik Personeli Yenileme Eğitimi almak zorundadır.

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmakta olan (5) yıllık süresi dolan personelin bu görevlerine devam edebilmeleri için Yenileme Eğitimi almak zorundadırlar.

Yenileme Eğitimi; Kişinin Sertifikasının süresinin dolmasına bir yıldan az süre kaldığında alınabilir, sürenin dolmasına 6 aydan az süre kalmış ise mutlaka alınması gerekmektedir. Eğitimin erken alınması herhangi bir süre kaybına (hak kaybına) neden olmamaktadır. Yenileme eğitimini alan kişinin yeni kimlik kartı süresinin başlangıç tarihi eski kimliğin bitiş tarihinden başlamaktadır. Beş yıllık sürenin sona ermesinden sonra yenileme eğitimi alınabilir. Bu durumda yeni kimliğin süre başlangıcı yİne eski kimliğin bitiş tarihinden başlatılır. Bu süre beş yılı geçer ise Yeniden Temel eğitim alınması gerekmektedir.

Silahlı Güvenlik Eğitimleri 60 saat (10 gün ) sürmektedir. Eğitimi tamamlayan arkadaşlar Türkiye Genelinde yapılacak sınava gireceklerdir. Sınavda başarısız olma kuralı yoktur. Sınav sonucunda alınan puan eğitim sertifikasına yazılmaktadır. Sınavların açıklanmasına müteakip kursiyerlere İçişleri Bakanlığı’ndan ÖZEL GÜVENLİK YENİLEME EĞİTİM SERTİFİKASI verilmektedir. Verilen eğitim sertifikasının süresi eski kimlik kartının bitiş tarihinden itibaren beş yıldır

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

4 Resim
İkametgah Belgesi
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Mevcut Özel Güvenlik Kimlik Kartı veya Sertifika Fotokopisi.

KAYIT ŞARTLARI:

Daha önce silahlı veya silahsız kimlik kartına sahip olmak ve bu kartın süresinin dolmasına bir yıldan az süre kalmış olmak gerekir.

YENİLEME EĞİTİMİ VE SÜRELERİ

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamındaki yenileme eğitimler;

Silahlı güvenlik personeli için 60 saat,

Silahsız güvenlik personeli için 50 saattir.

SINAV TARİHİ: Yıllık sınav takvimine göre belirlenecektir. Kurs alan personelimize ayrıca bildirilecektir.

SON KAYIT TARİHİ: Kayıtlarımız sürekli devam etmektedir. ** Kayıtlar kontenjanla sınırlıdır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları
Güvenlik Tedbirleri
Güvenlik Sistem ve Cihazları
Temel İlkyardım
Olay Yeri Koruma
Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı
Etkili İletişim
Kalabalık Yönetimi
Kişi Koruma
Uyuşturucu Madde

Silah Bilgisi ve Atış Dersleri verilmektedir. Eğitim Kadromuz 5188 Sayılı kanun ve uygulama yönetmeliğinin istediği niteliklere sahip, konusunda uzman personelden oluşmaktadır.

 

Adres: ŞeyhOsman Mah.Batıkent 3 Cadde No:22 Merkez/YOZGAT

Tel: 444 87 10

E-mail: bozokvipegitim@hotmail.com

E-mail : info@bozokvipguvenlik.com.tr
Telefon / Fax: 444 87 10